!The right way to think

I want to learn the right thinking manner to think and teach it.

!The right way to think

I want to learn the right thinking manner to think and teach it.

!The right way to think
پیام های کوتاه
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
آخرین نظرات

غذا های خوب

چهارشنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۱، ۱۲:۲۴ ب.ظ

تا به حال شده که از خود بپرسید که چکار کنم تا باهوش شوم؟؟آیا تغذیه در این امر موثر است و...

در پاسخ باید گفت بلی!میتواند موثر باشد اگر مغز شما مغز باشد(مثلا عقب افتادگی ذهنی-کرتنیسم-کوچکی مغز و.... نداشته باشید).

همانطوری که یک اتومبیل با سوخت خوب و رسیدگی بهتر کار میکند مغز ما نیز ازین امر مستثنا نمیباشد!البته این امر زمانی صادق است که از مغز هم استفاده شود چون استفاده بیشتر باعث بهتر کار کردن آن میشود.

حال به فایده چند غذا اشاره میکنیم:

ماهی های چرب 
اگر برای به خاطر آوردن این که امروز چه روزی است و یا یک ساعت پیش چه غذایی را به عنوان ناهار صرف کرده اید، باید به مصرف غذاهایی بپردازید که مغزتان را ارتقا بدهد، یکی از این غذاها ماهیهای چرب هستند. 
اسیدهای چرب امگا -3 که در ماه های چرب چون سالمون، ساردین و ماهی خال مخالی برای تمام بخشهای بدمان ارزشهای فوق العاده ای دارند و به نظر می رسد که مغز نیز از این قائده مستثنی نیست. تحقیقات دانشگاه کیوپیو در فنلاند نشان می دهد که خوردن ماهی های چرب برای سه بار در هفته خطر مشکلات مغزی را تا 26 درصد کاهش داده و از زوال حافظه جلوگیری می کند. 

برگهای سبز تیره 
خوردن برگهای سبز تیره مثل اسفناج، کلم پیچ و بروکلی که سرشار از آنتی اکسیدانها از جمله ویتامین C و بتاکاروتن است برای سالم نگاه داشتن بدن و مغز بسیار ضروری است. این نوع سبزیجات منبع خوبی از اسیدفولیک هستند که می توانند به سرعت پردازش اطلاعات و به یادآورن خاطرات کمک کند. 
نتایج تحقیقات منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می دهد که فولیک اسیدی که در این برگهای سبز سبزیجات یافت شده می تواند در مقابل بیماریهای شناختی در سالخوردگی موثر باشد. 


تخم مرغ 
زرده تخم مرغها نیروگاه های تغذیه ای هستند که در آنها ویتامینها و مواد معدنی ضروری برای عملکرد مغز وجود دارد. این ماده غذایی ارزان که می تواند کارکردهای مختلفی در غذای روزانه داشته باشد منبع خوبی برای آهن است که برای ایجاد سلولهای خونی قرمز که به مغز اکسیژن می رسانند ضروری هستند و کمک می کند که کارکرد ذهنی هوشمندانه باشد و شما هوشیار و متمرکز باشید. 
تخم مرغها همچنین منبع خوبی از ویتامین B12 هستند ، ویتامینی که کمبود آن موجب زوال حافظه و پریشانی می شود. در این ماده غذایی همچنین ید وجود دارد که می تواند به تواناییهای کودکان در حل مسئله بیافزاید. 


چای سبز 
درحالی که مغز شما با 80 درصد آب تشکیل شده، مرطوب نگاه داشتن آن برای کمک به عملکرد آن در بهترین سطح مورد انتظار حیات است. اگرچه ممکن است کمتر کسی طرفدار خوردن آب معمولی باشد اما جایگزین کردن آن با یک فنجان چای سبز می تواند مزیتهایی برای مغز داشته باشد. 
نتایج یک تحقیق کره ای نشان می دهد که چای سبز می تواند به افزایش هوشیاری ذهن کمک کرده و حافظه را ارتقا دهد. محققان همچنین دریافتند که آنتی اکسیدانهایی که در چای سبز وجود دارد می تواند به حفظ مغز در مقابل خطر زوال مغز کمک کند. 

شکلات 
شاید تصور این که شکلات برای مغز مفید باشد شبیه یک آرزو به نظر برسد اما حقیقت این است که شکلات واقعا برای مغز موثر است و به باهوش شدن کمک می کند. درحالی که بعید به نظر می رسد که خوردن قالبهای شکلات شیری در افزایش نمره ضریب خوشی موثر باشد اما شکلات تلخ دارای مواد شیمیایی است که به واقع موجب ارتقای مغز می شود، موادی که از آنها با عنوان flavonoidها یاد شده و می تواند مهارتهای شناختی را ارتقا دهد. 
محققان دریافتند که این flavonoidها موجب ایجاد عصبهای جدیدی در مغز می شوند و می توانند توانایی شکل گیری خاطرات جدید را بهبود بخشند. تحقیقات همچنین نشان می دهد که flavonoidها جریان خون به مغز را نیز بهبود می بخشد. 
به گزارش مهر،یک تحقیق از زنان بالغی که از نوشیدنیهای شکلاتی سرشار از flavonoidها استفاده کردند نشان می دهد که جریان خون آنها به مغزشان ظرف دوساعت پس از مصرف این نوشیدنی ها افزایش یافت و آنها توانستند کارهای ذهنی پیچیده تری انجام دهند. 
سلامت انسانها همان چیزی است که آنها می خورند، بنابراین با درست خوردن می توان بهتر فکر کرد.

و سر آخر هم سیگار و دیگر مواد دخانی که اگر ضرر هایش پیش بیاید پدر آدم در میاید و اگر خوش شانس باشیم و پیش نیاید خب پر تمرکز تر میشوید و بهره هوشی خود را بالا برده البته با مصرف مداوم خود را به آن وابسته کرده اید.

لازم به ذکر است از عوامل ارثی و رشد مغز و اندازه مغز شان نباید صرف نظر کرد.

۹۱/۱۰/۲۷
مجتبی محمدپناه

غذا-هوش؟؟

نظرات  (۵)

۲۷ دی ۹۱ ، ۱۳:۱۰ پدرام شاکری نوا
سلام!
ممنون که این اطّلاعات خوب رو در اختیارمون قرار دادی، امّا به نظرم باید بیش‌تر در مورد ضررهای سیگار می‌نوشتی، و احتمالی هم نیست که ضررهاش به ما نرسه و در هر صورت، نتیجه‌ی مصرف سیگار برای ما ضرری جبران ناشدنی خواهد داشت!
ممنون :)
پاسخ:
بسمه تعالی!
سلام به داداش گلم!
اتفاقا میباس بیشتر درباره فواید سیگار بنویسم زیرا از ضرر های سیگار و دیگر مواد دخانی همه مطلع اند.مثلا کسی فکر نکنم بدونه با جایگزین شدن استیل کولین توساقه مغز سرعتگردش اطلاعات با دیانسفالون زیادمیشه یا....!
در مورد ضرر هاشم ی مثال میزنم:من میپرسم اگه تو ی خیابون شلوغ که عرضش12متره140تا سرعت برم آیا تصادف میکنم؟؟خب جواب ن ن هست ن آره اما احتمال تصادف خیلی زیاده!
اما هر چیزی مش خوبه بعضی وقتی سیگار لازمه واسه بعضیا!
۲۷ دی ۹۱ ، ۱۳:۲۳ پدرام شاکری نوا
خلاصه اگه فردا پس فردا یه معتاد اومد سراغت گفت اینا چی بود داخل وبت نوشتی تعجّب نکن!!!
:)
پاسخ:
سلام داداشی!
نظر بعدی رو ببین!

بلی!

اگه سیگار ضرر داشت جزو مواد دوپینگی به حساب نمیومد مثلا تو شطرنج تکواندو جودو و....مصرفش و بودن نیکوتین تو خون ممنوعه!

حتی تو بعضی دانشگاه های آمریکا تو بعضی رشته ها قبل امتحان ممنوعه مثلا ریاضی محض دانشگاه کلمبیا!

ویا 90% دبیرامون حداقل اون خوباشو ک میشناسیم نمیکشیدن!

مگه هر کی سیگار بکشه معتاد میشه؟؟؟

ن بابا!

کنترل کنید خودتونو!

پاسخ:
بسمه تعالی!
بله .ما سیگار اعتیاد داره!البته 90%ضرر سیگار بخاطر دود کاغذش است!

مجتبی جان دلبندم

واقعا این حرفایی که زدی علمی بود یا ساخته ذهن خودت هستش

عجییه ها...!!!

همین که نمیتونی از نیکوتین دل بکنی اعتیاده دیگه

بدترین ضررش همون نیکوتینشه

چه کسی  و در کجا و همین طور در چه سالی گفته 90 درصد ضرر سیگار به خاطر دود کاغذشه...!!!

حرف میزنی با منبع بزن

حرف بدون منبع ،علمی نیست

حدس میزنم مدرسه تیزهوشان باشی

از شما بعیده

پاسخ:
بسمه تعالی!
سلام بر شما.متاسفانه شما رو بجا نمیارم!اگه امکانش هست معرفی کنید خودتونو.
بله تیز هوشانم.
من در باره سیگار باس بگم که اتفاقا فایده هاش تو نیکوتینه و در آینده در بارش واستون مطالب جالب میزارم.
دیدتون رو عوض کنید دید رجبی گونه نداشته باشید و علمی به مسایل نگاه کنید.در ضمن من نه تشویق کردم نه نهی تازه مثال ماشین تو خیابون.......رو هم آوردم.
من آنچه شرط بلاغت بود با تو گفتم تو خواه پند گیر خواه ملال!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی